En aquest apartat repassem les medalles estatals i internacionals aconseguides pels tiradors i tiradores dels clubs catalanas. Des de la FCE sabem que no només són importants les competicions d’ambit autonòmic que organitzem a casa nostra, sinó que també mereixen una menció especial tots aquells esportistes de clubs catalans que viatgen per Espanya i per tot el món defenent amb molt de coratge la marca de l’esgrima catalana.

A continuació podeu consultar tot el medaller mentre que per altres resultats destacats, diferents a medalles, la FCE publica les memòries esportives de cada temporada.

Resultats internacionals 23/24:

28 d’octubre 2023 – Circuit Europeu M23 a Colmar

  • Bronze de Gerard Gonell (SEA-T) a Espasa Masculina

Resultats estatals 23/24:

2 i 3 de desembre 2023 – TNR Cadet (M-17) a Madrid

  • Or d’Adrián Román (SHM-B) a Sabre Masculí

2 i 3 de desembre 2023 – TNR Infantil (M-15) a Madrid

  • Plata de Mark Biely-Shemardin (SAM-B) a Floret Masculí

26 de novembre 2023 – TNR Júnior (M-20) a Mardid

  • Bronze de Zsolt Dobos (EHB-B) a Sabre Masculí
  • Bronze per equips del SAM-B (A. Olangua, D. Olangua, M. Urgelles, S. Ryabkov) a Sabre Masculí
  • Bronze per equips del EHB-B (M. Bolopo, D. Dobos, L. Martín, I. Ortiz) a Sabre Femení

4 i 5 de novembre 2023 – TNR Júnior (M-20) a Zaratan

  • Bronze de Daniela Pinyol (SEA-T) a Espasa Femenina
  • Bronze per equips del SEA-T (I. Borodin, B. Jimenez, A. Pomchenko, F. Tomàs) a Espasa Masculina

14 i 15 d’octubre 2023 – TNR Absolut a Medina del Campo

  • Or d’Eugeni Gavaldà (SEA-T) a Espasa Masculina

7 i 8 d’octubre 2023 – TNR Cadet (M-17) a Alcobendas

  • Bronze de Biel Jiménez (SEA-T) a Espasa Masculina

23 i 24 de setembre 2023 – TNR Júnior (M-20) a Amposta

  • Or d’Antonio Pomchenko (SEA-T) a Espasa Masculina

Resultats internacionals 22/23:

26 de febrer de 2023 – Campionat Europa Junior a Tallin

  • Bronze per equips d’Asier Olangua (SAM-B) a Sabre Masculí

17 i 18 de desembre de 2022 – Copa del Món Júnior a Dormagen

  • Bronze per equips d’Asier Olangua (SAM-B) a Sabre Masculí

Resultats estatals 22/23:

14 i 15 d’octubre 2023 – Campionat d’Espanya Absolut a Medina del Campo

  • Bronze per equips del SANTCU-B (B. Ojeda, M. Ojeda, C. García, S. Piccini) a Floret Femení

3 i 4 de juny 2023 – Campionat d’Espanya Absolut a Madrid

  • Or d’Antonio Pomchenko (SEA-T) a Espasa Masculina
  • Plata d’Eugeni Gavaldà (SEA-T) a Espasa Masculina
  • Bronze d’Àngel Fabregat (SEA-T) a Espasa Masculina
  • Plata per equips del SEA-T (A. Pomchenko, A. Fabregat, G. Gonell i E. Gavaldà) a Espasa Masculina

27 i 28 de maig 2023 – Campionat d’Espanya Cadet (M-17) a Santander

  • Plata d’Hector Romero (CESJV-B) a Floret Masculí
  • Plata d’Adrian Roman (SHM-B) a Sabre Masculí
  • Plata per equips del SHM-B (A. Roman, A. Roman, M. Vall i B. Vilaseca) a Sabre Masculí
  • Bronze de Pau Gili (CEMAR-B) a Espasa Masculina
  • Bronze per equips del SAM-B (V. Aspuro. A. Balladares, N. Benítez i C. Pérez) a Espasa Femenina

20 i 21 de maig 2023 – Campionat d’Espanya Infantil (M-15) a Tres Cantos

  • Or d’Alice Casals (SAM-B) a Floret Femení
  • Plata de Martina Ros (CEG-B) a Floret Femení
  • Plata de Biel Capón (SAM-B) a Espasa Masculina
  • Plata per equips del SAM-B (J. Briñez, A. Casals i J. Castaño) a Floret Femení
  • Plata per equips del CESJV-B (T. Ballada, A. Gàsquez, F.A. Gorin i A. Uria) a Floret Masculí
  • Plata per equips del SAM-B (M. Brogna, B. Capon, G. Vendrell i B. Viola) a Espasa Masculina

29 d’abril 2023 – TNR ABS a Logroño

  • Bronze d’Eugeni Gavaldà (SEA-T) a Espasa Masculina

22 i 23 d’abril 2023 – TNR M15 a Sant Cugat (Trofeu Internacional Sant Jordi)

  • Plata de Guillem Vendrell (SAM-B) a Espasa Masculina
  • Bronze d’Alejandro Roman (SHM-B) a Sabre Masculí

15 i 16 d’abril 2023 – Campionat d’Espanya Júnior i M23

  • Or d’Antonio Pomchenko (SEA-T) a Espasa Masculina Júnior
  • Or de Duna Dobos (EHB-B) a Sabre Femení Júnior
  • Or de Daniela Pinyol (SEA-T) a Espasa Femenina M23
  • Plata d’Arnau Gumà (CESJV-B) a Floret Masculí Júnior
  • Plata per equips del SEA-T (A. Pomchenko, I. Borodin, G. Martinez i F. Tomas) a Espasa Masculina Júnior
  • Bronze de Gerard Gonell (SEA-T) a Espasa Masculina M23
  • Bronze d’Arnau Gumà (CESJV-B) a Floret Masculí M23
  • Bronze de Maria Castaño (SAM-B) a Sabre Femení Júnior

25 de febrer de 2023 – TLM a Santander

  • Or de Marc Andreu Dedeu (SAM-B) a Sabre Masculí
  • Or de Jose Luiz Balcazar (SAM-B) a Espasa Masculina
  • Bronze de Paula de Benito (EHB-B) a Sabre Femení
  • Bronze de Imma Benitez (SHM-B) a Sabre Femení
  • Bronze d’Albert Guart (EHB-B) a Sabre Masculí
  • Bronze de Lino Zago (FED-CAT-C) a Espasa Masculina

05 de febrer de 2023 – TNR M15 a Ciudad Real

  • Plata d’Alejandro Roman (SHM-B) a Sabre Masculí
  • Bronze d’Helena Vila (SAM-B) a Sabre Femení
  • Bronze d’Alice Casals (SAM-B) a Floret Femení
  • Bronze de Martina Ros (CEG-B) a Floret Femení
  • Bronze d’Alex Uria (CESJV-B) a Floret Masculí

04 de febrer de 2023 – TLM a Santiago Compostela

  • Plata de Tomas Testor (SAM-B) a Espasa Masculina
  • Bronze de Leticia Palacios (SAM-B) a Espasa Femenina
  • Bronze de Guillermo Cornet (SAG-B) a Espasa Masculina
  • Bronze de Lázaro Enriquez (SANTCU-B) a Floret Masculí
  • Bronze de Jose Luis Balcazar (SAM-B) a Floret Masculí
  • Bronze de Paula de Benito (EHB-B) a Sabre Femení
  • Bronze de Imma Benitez (SHM-B) a Sabre Femení
  • Bronze d’Albert Guart (EHB-B) a Sabre Masculí

03 i 04 de desembre de 2022 – TNR M15 a Madrid

  • Or d’Alice Casals (SAM-B) a Floret Femení
  • Plata de Martina Ros (CEG-B) a Floret Femení
  • Bronze de Julia Castaño (SAM-B) a Floret Femení

26 i 27 de novembre de 2022 – TNR M17 Sabre a Rivas Vaciamadrid

  • Or de Mallol Vall (SHM-B) a Sabre Masculí M17
  • Plata d’Adrian Roman (SHM-B) a Sabre Masculí M17
  • Bronze de Mateo Urgelles (SAM-B) a Sabre Masculí M17

19 i 20 de novembre de 2022 – TNR M17 Floret a Rivas Vaciamadrid

  • Bronze de Hector Romero (CESJV-B) a Floret Masculí M17

12 i 13 de novembre de 2022 – TNR M17 Espasa a Olmedo i TLM a Madrid

  • Bronze de Norma Benitez (SAM-B) a Espasa Femenina M17
  • Or de Keila Saavedra (CEEH-B) a TLM Sabre Femení +40
  • Plata d’Albert Llenas (SANTCU-B) a TLM Floret Masculí +50
  • Bronze de Leticia Palacios (SAM-B) a TLM Espasa Femenina +40
  • Bronze de Tomas Testor (SAM-B) a TLM Espasa Masculina +50
  • Bronze de Lino Zago (FED-CAT) a TLM Espasa Masculina +60
  • Bronze d’Imma Benitez (SHM-B) a TLM Sabre Femení +30
  • Bronze d’Albert Guart (CEEH-B) a TLM Sabre Masculí +30
  • Bronze de Jose Luis Balcazar (SAM-B) a TLM Floret Masculí +60

15 d’octubre de 2022 – TNR Absolut Espasa a Medina del Campo i TNR Junior Floret a Rivas Vaciamadrid

  • Bronze d’Àngel Fabregat (SEA-T) a Espasa Masculina
  • Bronze d’Eugeni Gavaldà (SEA-T) a Espasa Masculina
  • Bronze de Sofia Téllez (CEG-B) a Floret Femení

10 d’octubre de 2022 – TNR Junior Sabre a Rivas Vaciamadrid

  • Bronze d’Asier Olangua (SAM-B) a Sabre Masculí

24 de setembre de 2022 – TLM a Amposta

  • Or de Leticia Palacios (SAM-B) a Espasa Femenina
  • Or de Keila Saavedra (CEEH-B) a Sabre Femení
  • Or de Marc Andreu (SAM-B) a Sabre Masculí
  • Or de Albert Llenas (SANTCU-B) a Floret Masculí
  • Plata de Guillermo Cornet (SAG-B) a Espasa Masculina
  • Bronze de Lázaro Enriquez (SANTCU-B) a Floret Masculí

17 i 18 de setembre de 2022 – TNR Junior a Amposta

  • Plata de Guillem Martínez (SEA-T) a Espasa Masculina

Resultats internacionals 21/22:

13 al 15 maig de 2022 – Campionat del Mediterrani (Jordania)

  • Or d’Adrian Roman (SHM-B) a Sabre Masculí
  • Bronze de Sofia Tellez (CEG-B) a Floret Femení
  • Bronze de Darío Olangua (SAM-B) a Sabre Masculí
  • Bronze de Zsolt Dobos (EHB-B) a Sabre Masculí

02 abril a 10 abril de 2022 – Mundial Junior a Dubai (EAU)

  • 4a posició equips d’Asier Olangua (SAM-B) a Sabre Masculí

26 febrer a 02 març de 2022 – Europeu Junior a Novi Sad (Serbia)

  • 4a posició equips d’Asier Olangua (SAM-B) a Sabre Masculí

Resultats estatals 21/22:

25, 26 i 27 de juny de 2022 – Campionat d’Espanya Infantil i Absolut a Valencia

  • Or de Dario Olangua (SAM-B) a Sabre Masculí Infantil
  • Or de l’equip SEA-T (Fabregat, Gavaldà, Gonell i Jimenez) a Espasa Masculina ABS
  • Plata d’Adrian Roman (SHM-B) a Sabre Masculí Infantil
  • Plata de l’equip CEMAR-B (Garolera, Gili, Pujol i Roca) a Espasa Masculina Infantil
  • Bronze d’Aleix Heredia (CEG-B) a Espasa Masculina ABS
  • Bronze d’Àlex Roca (CEMAR-B) a Espasa Masculina Infantil
  • Bronze de Martina Ros (GLL-B) a Floret Femení Infantil
  • Bronze de l’equip SANTCU-B (Ojeda B, Ojeda M i Garcia) a Floret Femení ABS

28 i 29 de maig de 2022 – Campionat Espanya Cadet a El Tiemblo – Àvila

  • Or Sofia Téllez (CEG-B) a Floret Femení
  • Or de Marc Llobet (EHB-B) a Sabre Masculí
  • Bronze de Mateo Urgelles (SAM-B) a Sabre Masculí
  • Or de l’equip SEA-T (Borodin, Tomas, Accensi i Pomchenko) a Espasa Masculina
  • Plata de l’equip EHB-B (Llobet, Vall, Dobos i Argimon) a Sabre Masculí
  • Bronze de l’equip EHB-B (Dobos, Bolopo, Ortiz i Cots) a Sabre Femení

09 i 10 d’abril de 2022 – TNR Infantil a Barcelona (Trofeu Sant Jordi – 3 armes)

  • Or d’Adrian Roman (SHM-B) a Sabre Masculí
  • Plata de Dario Olangua (SAM-B) a Sabre Masculí
  • Plata d’Iria Ortiz (EHB-B) a Sabre Femení
  • Bronze de Victor Cerdà (CEG-B) a Floret Masculí
  • Bronze de Martina Ros (GLL-B) a Floret Femení

05 i 06 febrer de 2022 – TNR Cadet a Madrid (Floret) i Barcelona (Sabre)

  • Or de Lluc Puig (CEG-B) a Floret Masculí
  • Or de Sofia Téllez (CEG-B) a Floret Femení
  • Bronze de Zsolt Dobos (CEEH-B) a Sabre Masculí
  • Bronze de Duna Dobos (CEEH-B) a Sabre Femení

04 i 05 desembre de 2021 – TNR Infantil a Madrid

  • Or d’Adrian Roman (SHM-B) a Sabre Masculí
  • Plata d’Alice Casals (SAM-B) a Floret Femení
  • Bronze de Dario Olangua (SAM-B) a Sabre Masculí
  • Bronze de Nikita Kornilov (SAM-B) a Espasa Masculina

27 i 28 novembre de 2021 – TNR Junior a Tres Cantos

  • Bronze de Dunas Dobos (EHB-B) a Sabre Femení
  • Bronze d’Asier Olangua (SAM-B) a Sabre Masculí

20 i 21 de novembre 2021 – TNR Absolut a Madrid

  • Bronze de Roger Garcia-Alzorriz (SAM-B) a Floret Masculí

23 i 24 d’octubre de 2021 – TNR Junior a Rivas Vaciamadrid

  • Bronze d’Asier Olangua (SAM-B) a Sabre Masculí

16 i 17 d’octubre de 2021 – TNR Cadet a Medina del Campo

  • Or de Sofia Tellez (CEG-B) a Floret Femení
  • Plata de Lluc Puig (CEG-B) a Floret Masculí
  • Bronze de Zsolt Dobos (EHB-B) a Sabre Masculí

25 i 26 de setembre de 2021 – Campionat Espanya Universitari a Madrid 

  • Or Eugeni Gavaldà a Espasa Masculina
  • Plata Anna Escoda a Sabre Femení
  • Bronze Sara Calderon a Sabre Femení
  • Bronze Rogelio Caballero i Gerard Molinero a Sabre Masculí
  • Bronze Roger Garcia-Alzórriz a Floret Masculí

Resultats internacionals 20/21:

3 a 11 d’abril de 2021 – Mundial Cadet i Junior a El Cairo (Egipte)

  • 6ena posició d’Asier Olangua (SAM) a Sabre Cadet Masculí
  • 16ena posició de Rogelio Caballero (EHB) a Sabre Junior Masculí

Resultats estatals 20/21:

19 i 20 de juny de 2021 – Campionat Espanya M20 i M23 a Roa de Duero – Castella 

  • Or Gerard Gonell (SEA-T) a Espasa Masculina M23
  • Plata Anaïs Pujol (SEA-T) a Espasa Femenina M23
  • Bronze Sofia Tellez (CEG-B) a Floret Femení M20
  • Bronze Erik Fernandez (CESJV-B) a Floret Masculí M20
  • Bronze Adrià Garcia (CESJV-B) a Floret Masculí M23
  • Plata de l’equip SEA-T a (Jiménez, Martí, Martínez i Vivas) Espasa Masculina M20
  • Plata de l’equip CESJV-B (Fernández, Fernández, Garcia i Gumà) a Floret Masculí M20

12 i 13 de juny de 2021 – Campionat Espanya M17 a Àvila – Castella 

  • Or de l’equip CESJV-B (Fernández, Rodrigo i Romero) a Floret Masculí
  • Or d’Alan Fernández (CESJV-B) a Floret Masculí
  • Bronze de Sergi Rodrigo (CESJV-B) a Floret Masculí
  • Bronze d’Asier Olangua (SAM-B) a Sabre Masculí

05 i 06 de juny de 2021 – Campionat Espanya ABS a El Escorial – Madrid

  • Or de l’equip SEA-T (Gavaldà, Fabregat, Gonell i Jimenez) a Espasa Masculina
  • Plata d’Eugeni Gavaldà (SEA-T) a Espasa Masculina
  • Bronze d’Àngel Fabregat (SEA-T) a Espasa Masculina

29 i 30 de maig de 2021 – Campionat Espanya M15 a Galapagar – Madrid 

  • Plata de Mateo Urgelles (SAM-B) a Sabre Masculí

22 i 23 de maig de 2021 – TNR Absolut a Amposta (Floret) i TNR M17 a Madrid (Sabre):

  • Or de Roger Garcia-Alzórriz (SAM-B) a Floret Masculí
  • Plata de Bàrbara Ojeda (CEBCN-B) a Floret Femení
  • Plata d’Asier Olangua (SAM-B) a Sabre Masculí

15 i 16 de maig de 2021 – TNR Absolut a Donosti

  • Bronze de Lucas Casanova (SAM-B) a Sabre Masculí

08 i 09 de maig de 2021 – TNR Cadet a Rivas Vaciamadrid

  • Or d’Alan Fernández (CESJV-B) a Floret Masculí
  • Bronze de Sergi Rodrigo (CESJV-B) a Floret Masculí

01 i 02 de maig de 2021 – TNR Absolut a Rivas Vaciamadrid

  • Bronze de Roger Garcia-Alzórriz (SAM-B) a Floret Masculí

17 i 18 d’abril de 2021 – TNR M15 a Sabadell

  • Or de David Sagardi (EHB-B) a Sabre Masculí
  • Plata de Mateo Urgellés (SAM-B) a Sabre Masculí
  • Bronze d’Adrián Román (SHM-B) a Sabre Masculí
  • Bronze Hector Romero (CESJV-B) a Floret Masculí

27 i 28 de març de 2021 – TNR Junior i Lliga Clubs a Madrid

  • Plata d’Adrià Garcia (CESJV-B) a Floret Masculí
  • Bronze d’Arnau Gumà (CESJV-B) a Floret Masculí
  • Equip SEA (A.Fabregat, E.Gavaldà, A.Jimenez i A.Martinez) campions Liga Oro

06 i 07 de març de 2021 – TNR Absolut a Ciudad Real

  • Or de Lucas Casanova (SAM-B) a Sabre Masculí
  • Plata de Gerard Gonell (SEA-T) en Espasa Masculina

[/vc_column_text]

En aquest apartat repassem les medalles estatals i internacionals aconseguides pels tiradors i tiradores dels clubs catalanas. Des de la FCE sabem que no només són importants les competicions d’ambit autonòmic que organitzem a casa nostra, sinó que també mereixen una menció especial tots aquells esportistes de clubs catalans que viatgen per Espanya i per tot el món defenent amb molt de coratge la marca de l’esgrima catalana.

A continuació podeu consultar tot el medaller mentre que per altres resultats destacats, diferents a medalles, la FCE publica les memòries esportives de cada temporada.

Resultats internacionals 22/23:

Pendent de primeres competicions 22/23.

Resultats estatals 22/23:

19 de novembre de 2022 – TNR M17 Floret a Rivas Vaciamadrid

  • Bronze de Hector Romero (CESJV-B) a Floret Masculí M17

14 de novembre de 2022 – TNR M17 Espasa a Olmedo i TLM a Madrid

  • Bronze de Norma Benitez (SAM-B) a Espasa Femenina M17
  • Or de Keila Saavedra (CEEH-B) a TLM Sabre Femení +40
  • Plata d’Albert Llenas (SANTCU-B) a TLM Floret Masculí +50
  • Bronze de Leticia Palacios (SAM-B) a TLM Espasa Femenina +40
  • Bronze de Tomas Testor (SAM-B) a TLM Espasa Masculina +50
  • Bronze de Lino Zago (FED-CAT) a TLM Espasa Masculina +60
  • Bronze d’Imma Benitez (SHM-B) a TLM Sabre Femení +30
  • Bronze d’Albert Guart (CEEH-B) a TLM Sabre Masculí +30
  • Bronze de Jose Luis Balcazar (SAM-B) a TLM Floret Masculí +60

15 d’octubre de 2022 – TNR Absolut Espasa a Medina del Campo i TNR Junior Floret a Rivas Vaciamadrid

  • Bronze d’Àngel Fabregat (SEA-T) a Espasa Masculina
  • Bronze d’Eugeni Gavaldà (SEA-T) a Espasa Masculina
  • Bronze de Sofia Téllez (CEG-B) a Floret Femení

10 d’octubre de 2022 – TNR Junior Sabre a Rivas Vaciamadrid

  • Bronze d’Asier Olangua (SAM-B) a Sabre Masculí

24 de setembre de 2022 – TLM a Amposta

  • Or de Leticia Palacios (SAM-B) a Espasa Femenina
  • Or de Keila Saavedra (CEEH-B) a Sabre Femení
  • Or de Marc Andreu (SAM-B) a Sabre Masculí
  • Or de Albert Llenas (SANTCU-B) a Floret Masculí
  • Plata de Guillermo Cornet (SAG-B) a Espasa Masculina
  • Bronze de Lázaro Enriquez (SANTCU-B) a Floret Masculí

17 i 18 de setembre de 2022 – TNR Junior a Amposta

  • Plata de Guillem Martínez (SEA-T) a Espasa Masculina

Resultats internacionals 21/22:

13 al 15 maig de 2022 – Campionat del Mediterrani (Jordania)

  • Or d’Adrian Roman (SHM-B) a Sabre Masculí
  • Bronze de Sofia Tellez (CEG-B) a Floret Femení
  • Bronze de Darío Olangua (SAM-B) a Sabre Masculí
  • Bronze de Zsolt Dobos (EHB-B) a Sabre Masculí

02 abril a 10 abril de 2022 – Mundial Junior a Dubai (EAU)

  • 4a posició equips d’Asier Olangua (SAM-B) a Sabre Masculí

26 febrer a 02 març de 2022 – Europeu Junior a Novi Sad (Serbia)

  • 4a posició equips d’Asier Olangua (SAM-B) a Sabre Masculí

Resultats estatals 21/22:

25, 26 i 27 de juny de 2022 – Campionat d’Espanya Infantil i Absolut a Valencia

  • Or de Dario Olangua (SAM-B) a Sabre Masculí Infantil
  • Or de l’equip SEA-T (Fabregat, Gavaldà, Gonell i Jimenez) a Espasa Masculina ABS
  • Plata d’Adrian Roman (SHM-B) a Sabre Masculí Infantil
  • Plata de l’equip CEMAR-B (Garolera, Gili, Pujol i Roca) a Espasa Masculina Infantil
  • Bronze d’Aleix Heredia (CEG-B) a Espasa Masculina ABS
  • Bronze d’Àlex Roca (CEMAR-B) a Espasa Masculina Infantil
  • Bronze de Martina Ros (GLL-B) a Floret Femení Infantil
  • Bronze de l’equip SANTCU-B (Ojeda B, Ojeda M i Garcia) a Floret Femení ABS

28 i 29 de maig de 2022 – Campionat Espanya Cadet a El Tiemblo – Àvila

  • Or Sofia Téllez (CEG-B) a Floret Femení
  • Or de Marc Llobet (EHB-B) a Sabre Masculí
  • Bronze de Mateo Urgelles (SAM-B) a Sabre Masculí
  • Or de l’equip SEA-T (Borodin, Tomas, Accensi i Pomchenko) a Espasa Masculina
  • Plata de l’equip EHB-B (Llobet, Vall, Dobos i Argimon) a Sabre Masculí
  • Bronze de l’equip EHB-B (Dobos, Bolopo, Ortiz i Cots) a Sabre Femení

09 i 10 d’abril de 2022 – TNR Infantil a Barcelona (Trofeu Sant Jordi – 3 armes)

  • Or d’Adrian Roman (SHM-B) a Sabre Masculí
  • Plata de Dario Olangua (SAM-B) a Sabre Masculí
  • Plata d’Iria Ortiz (EHB-B) a Sabre Femení
  • Bronze de Victor Cerdà (CEG-B) a Floret Masculí
  • Bronze de Martina Ros (GLL-B) a Floret Femení

05 i 06 febrer de 2022 – TNR Cadet a Madrid (Floret) i Barcelona (Sabre)

  • Or de Lluc Puig (CEG-B) a Floret Masculí
  • Or de Sofia Téllez (CEG-B) a Floret Femení
  • Bronze de Zsolt Dobos (CEEH-B) a Sabre Masculí
  • Bronze de Duna Dobos (CEEH-B) a Sabre Femení

04 i 05 desembre de 2021 – TNR Infantil a Madrid

  • Or d’Adrian Roman (SHM-B) a Sabre Masculí
  • Plata d’Alice Casals (SAM-B) a Floret Femení
  • Bronze de Dario Olangua (SAM-B) a Sabre Masculí
  • Bronze de Nikita Kornilov (SAM-B) a Espasa Masculina

27 i 28 novembre de 2021 – TNR Junior a Tres Cantos

  • Bronze de Dunas Dobos (EHB-B) a Sabre Femení
  • Bronze d’Asier Olangua (SAM-B) a Sabre Masculí

20 i 21 de novembre 2021 – TNR Absolut a Madrid

  • Bronze de Roger Garcia-Alzorriz (SAM-B) a Floret Masculí

23 i 24 d’octubre de 2021 – TNR Junior a Rivas Vaciamadrid

  • Bronze d’Asier Olangua (SAM-B) a Sabre Masculí

16 i 17 d’octubre de 2021 – TNR Cadet a Medina del Campo

  • Or de Sofia Tellez (CEG-B) a Floret Femení
  • Plata de Lluc Puig (CEG-B) a Floret Masculí
  • Bronze de Zsolt Dobos (EHB-B) a Sabre Masculí

25 i 26 de setembre de 2021 – Campionat Espanya Universitari a Madrid 

  • Or Eugeni Gavaldà a Espasa Masculina
  • Plata Anna Escoda a Sabre Femení
  • Bronze Sara Calderon a Sabre Femení
  • Bronze Rogelio Caballero i Gerard Molinero a Sabre Masculí
  • Bronze Roger Garcia-Alzórriz a Floret Masculí

Resultats internacionals 20/21:

3 a 11 d’abril de 2021 – Mundial Cadet i Junior a El Cairo (Egipte)

  • 6ena posició d’Asier Olangua (SAM) a Sabre Cadet Masculí
  • 16ena posició de Rogelio Caballero (EHB) a Sabre Junior Masculí

Resultats estatals 20/21:

19 i 20 de juny de 2021 – Campionat Espanya M20 i M23 a Roa de Duero – Castella 

  • Or Gerard Gonell (SEA-T) a Espasa Masculina M23
  • Plata Anaïs Pujol (SEA-T) a Espasa Femenina M23
  • Bronze Sofia Tellez (CEG-B) a Floret Femení M20
  • Bronze Erik Fernandez (CESJV-B) a Floret Masculí M20
  • Bronze Adrià Garcia (CESJV-B) a Floret Masculí M23
  • Plata de l’equip SEA-T a (Jiménez, Martí, Martínez i Vivas) Espasa Masculina M20
  • Plata de l’equip CESJV-B (Fernández, Fernández, Garcia i Gumà) a Floret Masculí M20

12 i 13 de juny de 2021 – Campionat Espanya M17 a Àvila – Castella 

  • Or de l’equip CESJV-B (Fernández, Rodrigo i Romero) a Floret Masculí
  • Or d’Alan Fernández (CESJV-B) a Floret Masculí
  • Bronze de Sergi Rodrigo (CESJV-B) a Floret Masculí
  • Bronze d’Asier Olangua (SAM-B) a Sabre Masculí

05 i 06 de juny de 2021 – Campionat Espanya ABS a El Escorial – Madrid

  • Or de l’equip SEA-T (Gavaldà, Fabregat, Gonell i Jimenez) a Espasa Masculina
  • Plata d’Eugeni Gavaldà (SEA-T) a Espasa Masculina
  • Bronze d’Àngel Fabregat (SEA-T) a Espasa Masculina

29 i 30 de maig de 2021 – Campionat Espanya M15 a Galapagar – Madrid 

  • Plata de Mateo Urgelles (SAM-B) a Sabre Masculí

22 i 23 de maig de 2021 – TNR Absolut a Amposta (Floret) i TNR M17 a Madrid (Sabre):

  • Or de Roger Garcia-Alzórriz (SAM-B) a Floret Masculí
  • Plata de Bàrbara Ojeda (CEBCN-B) a Floret Femení
  • Plata d’Asier Olangua (SAM-B) a Sabre Masculí

15 i 16 de maig de 2021 – TNR Absolut a Donosti

  • Bronze de Lucas Casanova (SAM-B) a Sabre Masculí

08 i 09 de maig de 2021 – TNR Cadet a Rivas Vaciamadrid

  • Or d’Alan Fernández (CESJV-B) a Floret Masculí
  • Bronze de Sergi Rodrigo (CESJV-B) a Floret Masculí

01 i 02 de maig de 2021 – TNR Absolut a Rivas Vaciamadrid

  • Bronze de Roger Garcia-Alzórriz (SAM-B) a Floret Masculí

17 i 18 d’abril de 2021 – TNR M15 a Sabadell

  • Or de David Sagardi (EHB-B) a Sabre Masculí
  • Plata de Mateo Urgellés (SAM-B) a Sabre Masculí
  • Bronze d’Adrián Román (SHM-B) a Sabre Masculí
  • Bronze Hector Romero (CESJV-B) a Floret Masculí

27 i 28 de març de 2021 – TNR Junior i Lliga Clubs a Madrid

  • Plata d’Adrià Garcia (CESJV-B) a Floret Masculí
  • Bronze d’Arnau Gumà (CESJV-B) a Floret Masculí
  • Equip SEA (A.Fabregat, E.Gavaldà, A.Jimenez i A.Martinez) campions Liga Oro

06 i 07 de març de 2021 – TNR Absolut a Ciudad Real

  • Or de Lucas Casanova (SAM-B) a Sabre Masculí
  • Plata de Gerard Gonell (SEA-T) en Espasa Masculina
[/vc_column]

[/vc_row]

En aquest apartat repassem les medalles estatals i internacionals aconseguides pels tiradors i tiradores dels clubs catalanas. Des de la FCE sabem que no només són importants les competicions d’ambit autonòmic que organitzem a casa nostra, sinó que també mereixen una menció especial tots aquells esportistes de clubs catalans que viatgen per Espanya i per tot el món defenent amb molt de coratge la marca de l’esgrima catalana.

A continuació podeu consultar tot el medaller mentre que per altres resultats destacats, diferents a medalles, la FCE publica les memòries esportives de cada temporada.

Resultats internacionals 23/24:

28 d’octubre 2023 – Circuit Europeu M23 a Colmar

  • Bronze de Gerard Gonell (SEA-T) a Espasa Masculina

Resultats estatals 23/24:

2 i 3 de desembre 2023 – TNR Cadet (M-17) a Madrid

  • Or d’Adrián Román (SHM-B) a Sabre Masculí

2 i 3 de desembre 2023 – TNR Infantil (M-15) a Madrid

  • Plata de Mark Biely-Shemardin (SAM-B) a Floret Masculí

26 de novembre 2023 – TNR Júnior (M-20) a Mardid

  • Bronze de Zsolt Dobos (EHB-B) a Sabre Masculí
  • Bronze per equips del SAM-B (A. Olangua, D. Olangua, M. Urgelles, S. Ryabkov) a Sabre Masculí
  • Bronze per equips del EHB-B (M. Bolopo, D. Dobos, L. Martín, I. Ortiz) a Sabre Femení

4 i 5 de novembre 2023 – TNR Júnior (M-20) a Zaratan

  • Bronze de Daniela Pinyol (SEA-T) a Espasa Femenina
  • Bronze per equips del SEA-T (I. Borodin, B. Jimenez, A. Pomchenko, F. Tomàs) a Espasa Masculina

14 i 15 d’octubre 2023 – TNR Absolut a Medina del Campo

  • Or d’Eugeni Gavaldà (SEA-T) a Espasa Masculina

7 i 8 d’octubre 2023 – TNR Cadet (M-17) a Alcobendas

  • Bronze de Biel Jiménez (SEA-T) a Espasa Masculina

23 i 24 de setembre 2023 – TNR Júnior (M-20) a Amposta

  • Or d’Antonio Pomchenko (SEA-T) a Espasa Masculina

Resultats internacionals 22/23:

26 de febrer de 2023 – Campionat Europa Junior a Tallin

  • Bronze per equips d’Asier Olangua (SAM-B) a Sabre Masculí

17 i 18 de desembre de 2022 – Copa del Món Júnior a Dormagen

  • Bronze per equips d’Asier Olangua (SAM-B) a Sabre Masculí

Resultats estatals 22/23:

14 i 15 d’octubre 2023 – Campionat d’Espanya Absolut a Medina del Campo

  • Bronze per equips del SANTCU-B (B. Ojeda, M. Ojeda, C. García, S. Piccini) a Floret Femení

3 i 4 de juny 2023 – Campionat d’Espanya Absolut a Madrid

  • Or d’Antonio Pomchenko (SEA-T) a Espasa Masculina
  • Plata d’Eugeni Gavaldà (SEA-T) a Espasa Masculina
  • Bronze d’Àngel Fabregat (SEA-T) a Espasa Masculina
  • Plata per equips del SEA-T (A. Pomchenko, A. Fabregat, G. Gonell i E. Gavaldà) a Espasa Masculina

27 i 28 de maig 2023 – Campionat d’Espanya Cadet (M-17) a Santander

  • Plata d’Hector Romero (CESJV-B) a Floret Masculí
  • Plata d’Adrian Roman (SHM-B) a Sabre Masculí
  • Plata per equips del SHM-B (A. Roman, A. Roman, M. Vall i B. Vilaseca) a Sabre Masculí
  • Bronze de Pau Gili (CEMAR-B) a Espasa Masculina
  • Bronze per equips del SAM-B (V. Aspuro. A. Balladares, N. Benítez i C. Pérez) a Espasa Femenina

20 i 21 de maig 2023 – Campionat d’Espanya Infantil (M-15) a Tres Cantos

  • Or d’Alice Casals (SAM-B) a Floret Femení
  • Plata de Martina Ros (CEG-B) a Floret Femení
  • Plata de Biel Capón (SAM-B) a Espasa Masculina
  • Plata per equips del SAM-B (J. Briñez, A. Casals i J. Castaño) a Floret Femení
  • Plata per equips del CESJV-B (T. Ballada, A. Gàsquez, F.A. Gorin i A. Uria) a Floret Masculí
  • Plata per equips del SAM-B (M. Brogna, B. Capon, G. Vendrell i B. Viola) a Espasa Masculina

29 d’abril 2023 – TNR ABS a Logroño

  • Bronze d’Eugeni Gavaldà (SEA-T) a Espasa Masculina

22 i 23 d’abril 2023 – TNR M15 a Sant Cugat (Trofeu Internacional Sant Jordi)

  • Plata de Guillem Vendrell (SAM-B) a Espasa Masculina
  • Bronze d’Alejandro Roman (SHM-B) a Sabre Masculí

15 i 16 d’abril 2023 – Campionat d’Espanya Júnior i M23

  • Or d’Antonio Pomchenko (SEA-T) a Espasa Masculina Júnior
  • Or de Duna Dobos (EHB-B) a Sabre Femení Júnior
  • Or de Daniela Pinyol (SEA-T) a Espasa Femenina M23
  • Plata d’Arnau Gumà (CESJV-B) a Floret Masculí Júnior
  • Plata per equips del SEA-T (A. Pomchenko, I. Borodin, G. Martinez i F. Tomas) a Espasa Masculina Júnior
  • Bronze de Gerard Gonell (SEA-T) a Espasa Masculina M23
  • Bronze d’Arnau Gumà (CESJV-B) a Floret Masculí M23
  • Bronze de Maria Castaño (SAM-B) a Sabre Femení Júnior

25 de febrer de 2023 – TLM a Santander

  • Or de Marc Andreu Dedeu (SAM-B) a Sabre Masculí
  • Or de Jose Luiz Balcazar (SAM-B) a Espasa Masculina
  • Bronze de Paula de Benito (EHB-B) a Sabre Femení
  • Bronze de Imma Benitez (SHM-B) a Sabre Femení
  • Bronze d’Albert Guart (EHB-B) a Sabre Masculí
  • Bronze de Lino Zago (FED-CAT-C) a Espasa Masculina

05 de febrer de 2023 – TNR M15 a Ciudad Real

  • Plata d’Alejandro Roman (SHM-B) a Sabre Masculí
  • Bronze d’Helena Vila (SAM-B) a Sabre Femení
  • Bronze d’Alice Casals (SAM-B) a Floret Femení
  • Bronze de Martina Ros (CEG-B) a Floret Femení
  • Bronze d’Alex Uria (CESJV-B) a Floret Masculí

04 de febrer de 2023 – TLM a Santiago Compostela

  • Plata de Tomas Testor (SAM-B) a Espasa Masculina
  • Bronze de Leticia Palacios (SAM-B) a Espasa Femenina
  • Bronze de Guillermo Cornet (SAG-B) a Espasa Masculina
  • Bronze de Lázaro Enriquez (SANTCU-B) a Floret Masculí
  • Bronze de Jose Luis Balcazar (SAM-B) a Floret Masculí
  • Bronze de Paula de Benito (EHB-B) a Sabre Femení
  • Bronze de Imma Benitez (SHM-B) a Sabre Femení
  • Bronze d’Albert Guart (EHB-B) a Sabre Masculí

03 i 04 de desembre de 2022 – TNR M15 a Madrid

  • Or d’Alice Casals (SAM-B) a Floret Femení
  • Plata de Martina Ros (CEG-B) a Floret Femení
  • Bronze de Julia Castaño (SAM-B) a Floret Femení

26 i 27 de novembre de 2022 – TNR M17 Sabre a Rivas Vaciamadrid

  • Or de Mallol Vall (SHM-B) a Sabre Masculí M17
  • Plata d’Adrian Roman (SHM-B) a Sabre Masculí M17
  • Bronze de Mateo Urgelles (SAM-B) a Sabre Masculí M17

19 i 20 de novembre de 2022 – TNR M17 Floret a Rivas Vaciamadrid

  • Bronze de Hector Romero (CESJV-B) a Floret Masculí M17

12 i 13 de novembre de 2022 – TNR M17 Espasa a Olmedo i TLM a Madrid

  • Bronze de Norma Benitez (SAM-B) a Espasa Femenina M17
  • Or de Keila Saavedra (CEEH-B) a TLM Sabre Femení +40
  • Plata d’Albert Llenas (SANTCU-B) a TLM Floret Masculí +50
  • Bronze de Leticia Palacios (SAM-B) a TLM Espasa Femenina +40
  • Bronze de Tomas Testor (SAM-B) a TLM Espasa Masculina +50
  • Bronze de Lino Zago (FED-CAT) a TLM Espasa Masculina +60
  • Bronze d’Imma Benitez (SHM-B) a TLM Sabre Femení +30
  • Bronze d’Albert Guart (CEEH-B) a TLM Sabre Masculí +30
  • Bronze de Jose Luis Balcazar (SAM-B) a TLM Floret Masculí +60

15 d’octubre de 2022 – TNR Absolut Espasa a Medina del Campo i TNR Junior Floret a Rivas Vaciamadrid

  • Bronze d’Àngel Fabregat (SEA-T) a Espasa Masculina
  • Bronze d’Eugeni Gavaldà (SEA-T) a Espasa Masculina
  • Bronze de Sofia Téllez (CEG-B) a Floret Femení

10 d’octubre de 2022 – TNR Junior Sabre a Rivas Vaciamadrid

  • Bronze d’Asier Olangua (SAM-B) a Sabre Masculí

24 de setembre de 2022 – TLM a Amposta

  • Or de Leticia Palacios (SAM-B) a Espasa Femenina
  • Or de Keila Saavedra (CEEH-B) a Sabre Femení
  • Or de Marc Andreu (SAM-B) a Sabre Masculí
  • Or de Albert Llenas (SANTCU-B) a Floret Masculí
  • Plata de Guillermo Cornet (SAG-B) a Espasa Masculina
  • Bronze de Lázaro Enriquez (SANTCU-B) a Floret Masculí

17 i 18 de setembre de 2022 – TNR Junior a Amposta

  • Plata de Guillem Martínez (SEA-T) a Espasa Masculina

Resultats internacionals 21/22:

13 al 15 maig de 2022 – Campionat del Mediterrani (Jordania)

  • Or d’Adrian Roman (SHM-B) a Sabre Masculí
  • Bronze de Sofia Tellez (CEG-B) a Floret Femení
  • Bronze de Darío Olangua (SAM-B) a Sabre Masculí
  • Bronze de Zsolt Dobos (EHB-B) a Sabre Masculí

02 abril a 10 abril de 2022 – Mundial Junior a Dubai (EAU)

  • 4a posició equips d’Asier Olangua (SAM-B) a Sabre Masculí

26 febrer a 02 març de 2022 – Europeu Junior a Novi Sad (Serbia)

  • 4a posició equips d’Asier Olangua (SAM-B) a Sabre Masculí

Resultats estatals 21/22:

25, 26 i 27 de juny de 2022 – Campionat d’Espanya Infantil i Absolut a Valencia

  • Or de Dario Olangua (SAM-B) a Sabre Masculí Infantil
  • Or de l’equip SEA-T (Fabregat, Gavaldà, Gonell i Jimenez) a Espasa Masculina ABS
  • Plata d’Adrian Roman (SHM-B) a Sabre Masculí Infantil
  • Plata de l’equip CEMAR-B (Garolera, Gili, Pujol i Roca) a Espasa Masculina Infantil
  • Bronze d’Aleix Heredia (CEG-B) a Espasa Masculina ABS
  • Bronze d’Àlex Roca (CEMAR-B) a Espasa Masculina Infantil
  • Bronze de Martina Ros (GLL-B) a Floret Femení Infantil
  • Bronze de l’equip SANTCU-B (Ojeda B, Ojeda M i Garcia) a Floret Femení ABS

28 i 29 de maig de 2022 – Campionat Espanya Cadet a El Tiemblo – Àvila

  • Or Sofia Téllez (CEG-B) a Floret Femení
  • Or de Marc Llobet (EHB-B) a Sabre Masculí
  • Bronze de Mateo Urgelles (SAM-B) a Sabre Masculí
  • Or de l’equip SEA-T (Borodin, Tomas, Accensi i Pomchenko) a Espasa Masculina
  • Plata de l’equip EHB-B (Llobet, Vall, Dobos i Argimon) a Sabre Masculí
  • Bronze de l’equip EHB-B (Dobos, Bolopo, Ortiz i Cots) a Sabre Femení

09 i 10 d’abril de 2022 – TNR Infantil a Barcelona (Trofeu Sant Jordi – 3 armes)

  • Or d’Adrian Roman (SHM-B) a Sabre Masculí
  • Plata de Dario Olangua (SAM-B) a Sabre Masculí
  • Plata d’Iria Ortiz (EHB-B) a Sabre Femení
  • Bronze de Victor Cerdà (CEG-B) a Floret Masculí
  • Bronze de Martina Ros (GLL-B) a Floret Femení

05 i 06 febrer de 2022 – TNR Cadet a Madrid (Floret) i Barcelona (Sabre)

  • Or de Lluc Puig (CEG-B) a Floret Masculí
  • Or de Sofia Téllez (CEG-B) a Floret Femení
  • Bronze de Zsolt Dobos (CEEH-B) a Sabre Masculí
  • Bronze de Duna Dobos (CEEH-B) a Sabre Femení

04 i 05 desembre de 2021 – TNR Infantil a Madrid

  • Or d’Adrian Roman (SHM-B) a Sabre Masculí
  • Plata d’Alice Casals (SAM-B) a Floret Femení
  • Bronze de Dario Olangua (SAM-B) a Sabre Masculí
  • Bronze de Nikita Kornilov (SAM-B) a Espasa Masculina

27 i 28 novembre de 2021 – TNR Junior a Tres Cantos

  • Bronze de Dunas Dobos (EHB-B) a Sabre Femení
  • Bronze d’Asier Olangua (SAM-B) a Sabre Masculí

20 i 21 de novembre 2021 – TNR Absolut a Madrid

  • Bronze de Roger Garcia-Alzorriz (SAM-B) a Floret Masculí

23 i 24 d’octubre de 2021 – TNR Junior a Rivas Vaciamadrid

  • Bronze d’Asier Olangua (SAM-B) a Sabre Masculí

16 i 17 d’octubre de 2021 – TNR Cadet a Medina del Campo

  • Or de Sofia Tellez (CEG-B) a Floret Femení
  • Plata de Lluc Puig (CEG-B) a Floret Masculí
  • Bronze de Zsolt Dobos (EHB-B) a Sabre Masculí

25 i 26 de setembre de 2021 – Campionat Espanya Universitari a Madrid 

  • Or Eugeni Gavaldà a Espasa Masculina
  • Plata Anna Escoda a Sabre Femení
  • Bronze Sara Calderon a Sabre Femení
  • Bronze Rogelio Caballero i Gerard Molinero a Sabre Masculí
  • Bronze Roger Garcia-Alzórriz a Floret Masculí

Resultats internacionals 20/21:

3 a 11 d’abril de 2021 – Mundial Cadet i Junior a El Cairo (Egipte)

  • 6ena posició d’Asier Olangua (SAM) a Sabre Cadet Masculí
  • 16ena posició de Rogelio Caballero (EHB) a Sabre Junior Masculí

Resultats estatals 20/21:

19 i 20 de juny de 2021 – Campionat Espanya M20 i M23 a Roa de Duero – Castella 

  • Or Gerard Gonell (SEA-T) a Espasa Masculina M23
  • Plata Anaïs Pujol (SEA-T) a Espasa Femenina M23
  • Bronze Sofia Tellez (CEG-B) a Floret Femení M20
  • Bronze Erik Fernandez (CESJV-B) a Floret Masculí M20
  • Bronze Adrià Garcia (CESJV-B) a Floret Masculí M23
  • Plata de l’equip SEA-T a (Jiménez, Martí, Martínez i Vivas) Espasa Masculina M20
  • Plata de l’equip CESJV-B (Fernández, Fernández, Garcia i Gumà) a Floret Masculí M20

12 i 13 de juny de 2021 – Campionat Espanya M17 a Àvila – Castella 

  • Or de l’equip CESJV-B (Fernández, Rodrigo i Romero) a Floret Masculí
  • Or d’Alan Fernández (CESJV-B) a Floret Masculí
  • Bronze de Sergi Rodrigo (CESJV-B) a Floret Masculí
  • Bronze d’Asier Olangua (SAM-B) a Sabre Masculí

05 i 06 de juny de 2021 – Campionat Espanya ABS a El Escorial – Madrid

  • Or de l’equip SEA-T (Gavaldà, Fabregat, Gonell i Jimenez) a Espasa Masculina
  • Plata d’Eugeni Gavaldà (SEA-T) a Espasa Masculina
  • Bronze d’Àngel Fabregat (SEA-T) a Espasa Masculina

29 i 30 de maig de 2021 – Campionat Espanya M15 a Galapagar – Madrid 

  • Plata de Mateo Urgelles (SAM-B) a Sabre Masculí

22 i 23 de maig de 2021 – TNR Absolut a Amposta (Floret) i TNR M17 a Madrid (Sabre):

  • Or de Roger Garcia-Alzórriz (SAM-B) a Floret Masculí
  • Plata de Bàrbara Ojeda (CEBCN-B) a Floret Femení
  • Plata d’Asier Olangua (SAM-B) a Sabre Masculí

15 i 16 de maig de 2021 – TNR Absolut a Donosti

  • Bronze de Lucas Casanova (SAM-B) a Sabre Masculí

08 i 09 de maig de 2021 – TNR Cadet a Rivas Vaciamadrid

  • Or d’Alan Fernández (CESJV-B) a Floret Masculí
  • Bronze de Sergi Rodrigo (CESJV-B) a Floret Masculí

01 i 02 de maig de 2021 – TNR Absolut a Rivas Vaciamadrid

  • Bronze de Roger Garcia-Alzórriz (SAM-B) a Floret Masculí

17 i 18 d’abril de 2021 – TNR M15 a Sabadell

  • Or de David Sagardi (EHB-B) a Sabre Masculí
  • Plata de Mateo Urgellés (SAM-B) a Sabre Masculí
  • Bronze d’Adrián Román (SHM-B) a Sabre Masculí
  • Bronze Hector Romero (CESJV-B) a Floret Masculí

27 i 28 de març de 2021 – TNR Junior i Lliga Clubs a Madrid

  • Plata d’Adrià Garcia (CESJV-B) a Floret Masculí
  • Bronze d’Arnau Gumà (CESJV-B) a Floret Masculí
  • Equip SEA (A.Fabregat, E.Gavaldà, A.Jimenez i A.Martinez) campions Liga Oro

06 i 07 de març de 2021 – TNR Absolut a Ciudad Real

  • Or de Lucas Casanova (SAM-B) a Sabre Masculí
  • Plata de Gerard Gonell (SEA-T) en Espasa Masculina

En aquest apartat repassem les medalles estatals i internacionals aconseguides pels tiradors i tiradores dels clubs catalanas. Des de la FCE sabem que no només són importants les competicions d’ambit autonòmic que organitzem a casa nostra, sinó que també mereixen una menció especial tots aquells esportistes de clubs catalans que viatgen per Espanya i per tot el món defenent amb molt de coratge la marca de l’esgrima catalana.

A continuació podeu consultar tot el medaller mentre que per altres resultats destacats, diferents a medalles, la FCE publica les memòries esportives de cada temporada.

Resultats internacionals 22/23:

Pendent de primeres competicions 22/23.

Resultats estatals 22/23:

19 de novembre de 2022 – TNR M17 Floret a Rivas Vaciamadrid

  • Bronze de Hector Romero (CESJV-B) a Floret Masculí M17

14 de novembre de 2022 – TNR M17 Espasa a Olmedo i TLM a Madrid

  • Bronze de Norma Benitez (SAM-B) a Espasa Femenina M17
  • Or de Keila Saavedra (CEEH-B) a TLM Sabre Femení +40
  • Plata d’Albert Llenas (SANTCU-B) a TLM Floret Masculí +50
  • Bronze de Leticia Palacios (SAM-B) a TLM Espasa Femenina +40
  • Bronze de Tomas Testor (SAM-B) a TLM Espasa Masculina +50
  • Bronze de Lino Zago (FED-CAT) a TLM Espasa Masculina +60
  • Bronze d’Imma Benitez (SHM-B) a TLM Sabre Femení +30
  • Bronze d’Albert Guart (CEEH-B) a TLM Sabre Masculí +30
  • Bronze de Jose Luis Balcazar (SAM-B) a TLM Floret Masculí +60

15 d’octubre de 2022 – TNR Absolut Espasa a Medina del Campo i TNR Junior Floret a Rivas Vaciamadrid

  • Bronze d’Àngel Fabregat (SEA-T) a Espasa Masculina
  • Bronze d’Eugeni Gavaldà (SEA-T) a Espasa Masculina
  • Bronze de Sofia Téllez (CEG-B) a Floret Femení

10 d’octubre de 2022 – TNR Junior Sabre a Rivas Vaciamadrid

  • Bronze d’Asier Olangua (SAM-B) a Sabre Masculí

24 de setembre de 2022 – TLM a Amposta

  • Or de Leticia Palacios (SAM-B) a Espasa Femenina
  • Or de Keila Saavedra (CEEH-B) a Sabre Femení
  • Or de Marc Andreu (SAM-B) a Sabre Masculí
  • Or de Albert Llenas (SANTCU-B) a Floret Masculí
  • Plata de Guillermo Cornet (SAG-B) a Espasa Masculina
  • Bronze de Lázaro Enriquez (SANTCU-B) a Floret Masculí

17 i 18 de setembre de 2022 – TNR Junior a Amposta

  • Plata de Guillem Martínez (SEA-T) a Espasa Masculina

Resultats internacionals 21/22:

13 al 15 maig de 2022 – Campionat del Mediterrani (Jordania)

  • Or d’Adrian Roman (SHM-B) a Sabre Masculí
  • Bronze de Sofia Tellez (CEG-B) a Floret Femení
  • Bronze de Darío Olangua (SAM-B) a Sabre Masculí
  • Bronze de Zsolt Dobos (EHB-B) a Sabre Masculí

02 abril a 10 abril de 2022 – Mundial Junior a Dubai (EAU)

  • 4a posició equips d’Asier Olangua (SAM-B) a Sabre Masculí

26 febrer a 02 març de 2022 – Europeu Junior a Novi Sad (Serbia)

  • 4a posició equips d’Asier Olangua (SAM-B) a Sabre Masculí

Resultats estatals 21/22:

25, 26 i 27 de juny de 2022 – Campionat d’Espanya Infantil i Absolut a Valencia

  • Or de Dario Olangua (SAM-B) a Sabre Masculí Infantil
  • Or de l’equip SEA-T (Fabregat, Gavaldà, Gonell i Jimenez) a Espasa Masculina ABS
  • Plata d’Adrian Roman (SHM-B) a Sabre Masculí Infantil
  • Plata de l’equip CEMAR-B (Garolera, Gili, Pujol i Roca) a Espasa Masculina Infantil
  • Bronze d’Aleix Heredia (CEG-B) a Espasa Masculina ABS
  • Bronze d’Àlex Roca (CEMAR-B) a Espasa Masculina Infantil
  • Bronze de Martina Ros (GLL-B) a Floret Femení Infantil
  • Bronze de l’equip SANTCU-B (Ojeda B, Ojeda M i Garcia) a Floret Femení ABS

28 i 29 de maig de 2022 – Campionat Espanya Cadet a El Tiemblo – Àvila

  • Or Sofia Téllez (CEG-B) a Floret Femení
  • Or de Marc Llobet (EHB-B) a Sabre Masculí
  • Bronze de Mateo Urgelles (SAM-B) a Sabre Masculí
  • Or de l’equip SEA-T (Borodin, Tomas, Accensi i Pomchenko) a Espasa Masculina
  • Plata de l’equip EHB-B (Llobet, Vall, Dobos i Argimon) a Sabre Masculí
  • Bronze de l’equip EHB-B (Dobos, Bolopo, Ortiz i Cots) a Sabre Femení

09 i 10 d’abril de 2022 – TNR Infantil a Barcelona (Trofeu Sant Jordi – 3 armes)

  • Or d’Adrian Roman (SHM-B) a Sabre Masculí
  • Plata de Dario Olangua (SAM-B) a Sabre Masculí
  • Plata d’Iria Ortiz (EHB-B) a Sabre Femení
  • Bronze de Victor Cerdà (CEG-B) a Floret Masculí
  • Bronze de Martina Ros (GLL-B) a Floret Femení

05 i 06 febrer de 2022 – TNR Cadet a Madrid (Floret) i Barcelona (Sabre)

  • Or de Lluc Puig (CEG-B) a Floret Masculí
  • Or de Sofia Téllez (CEG-B) a Floret Femení
  • Bronze de Zsolt Dobos (CEEH-B) a Sabre Masculí
  • Bronze de Duna Dobos (CEEH-B) a Sabre Femení

04 i 05 desembre de 2021 – TNR Infantil a Madrid

  • Or d’Adrian Roman (SHM-B) a Sabre Masculí
  • Plata d’Alice Casals (SAM-B) a Floret Femení
  • Bronze de Dario Olangua (SAM-B) a Sabre Masculí
  • Bronze de Nikita Kornilov (SAM-B) a Espasa Masculina

27 i 28 novembre de 2021 – TNR Junior a Tres Cantos

  • Bronze de Dunas Dobos (EHB-B) a Sabre Femení
  • Bronze d’Asier Olangua (SAM-B) a Sabre Masculí

20 i 21 de novembre 2021 – TNR Absolut a Madrid

  • Bronze de Roger Garcia-Alzorriz (SAM-B) a Floret Masculí

23 i 24 d’octubre de 2021 – TNR Junior a Rivas Vaciamadrid

  • Bronze d’Asier Olangua (SAM-B) a Sabre Masculí

16 i 17 d’octubre de 2021 – TNR Cadet a Medina del Campo

  • Or de Sofia Tellez (CEG-B) a Floret Femení
  • Plata de Lluc Puig (CEG-B) a Floret Masculí
  • Bronze de Zsolt Dobos (EHB-B) a Sabre Masculí

25 i 26 de setembre de 2021 – Campionat Espanya Universitari a Madrid 

  • Or Eugeni Gavaldà a Espasa Masculina
  • Plata Anna Escoda a Sabre Femení
  • Bronze Sara Calderon a Sabre Femení
  • Bronze Rogelio Caballero i Gerard Molinero a Sabre Masculí
  • Bronze Roger Garcia-Alzórriz a Floret Masculí

Resultats internacionals 20/21:

3 a 11 d’abril de 2021 – Mundial Cadet i Junior a El Cairo (Egipte)

  • 6ena posició d’Asier Olangua (SAM) a Sabre Cadet Masculí
  • 16ena posició de Rogelio Caballero (EHB) a Sabre Junior Masculí

Resultats estatals 20/21:

19 i 20 de juny de 2021 – Campionat Espanya M20 i M23 a Roa de Duero – Castella 

  • Or Gerard Gonell (SEA-T) a Espasa Masculina M23
  • Plata Anaïs Pujol (SEA-T) a Espasa Femenina M23
  • Bronze Sofia Tellez (CEG-B) a Floret Femení M20
  • Bronze Erik Fernandez (CESJV-B) a Floret Masculí M20
  • Bronze Adrià Garcia (CESJV-B) a Floret Masculí M23
  • Plata de l’equip SEA-T a (Jiménez, Martí, Martínez i Vivas) Espasa Masculina M20
  • Plata de l’equip CESJV-B (Fernández, Fernández, Garcia i Gumà) a Floret Masculí M20

12 i 13 de juny de 2021 – Campionat Espanya M17 a Àvila – Castella 

  • Or de l’equip CESJV-B (Fernández, Rodrigo i Romero) a Floret Masculí
  • Or d’Alan Fernández (CESJV-B) a Floret Masculí
  • Bronze de Sergi Rodrigo (CESJV-B) a Floret Masculí
  • Bronze d’Asier Olangua (SAM-B) a Sabre Masculí

05 i 06 de juny de 2021 – Campionat Espanya ABS a El Escorial – Madrid

  • Or de l’equip SEA-T (Gavaldà, Fabregat, Gonell i Jimenez) a Espasa Masculina
  • Plata d’Eugeni Gavaldà (SEA-T) a Espasa Masculina
  • Bronze d’Àngel Fabregat (SEA-T) a Espasa Masculina

29 i 30 de maig de 2021 – Campionat Espanya M15 a Galapagar – Madrid 

  • Plata de Mateo Urgelles (SAM-B) a Sabre Masculí

22 i 23 de maig de 2021 – TNR Absolut a Amposta (Floret) i TNR M17 a Madrid (Sabre):

  • Or de Roger Garcia-Alzórriz (SAM-B) a Floret Masculí
  • Plata de Bàrbara Ojeda (CEBCN-B) a Floret Femení
  • Plata d’Asier Olangua (SAM-B) a Sabre Masculí

15 i 16 de maig de 2021 – TNR Absolut a Donosti

  • Bronze de Lucas Casanova (SAM-B) a Sabre Masculí

08 i 09 de maig de 2021 – TNR Cadet a Rivas Vaciamadrid

  • Or d’Alan Fernández (CESJV-B) a Floret Masculí
  • Bronze de Sergi Rodrigo (CESJV-B) a Floret Masculí

01 i 02 de maig de 2021 – TNR Absolut a Rivas Vaciamadrid

  • Bronze de Roger Garcia-Alzórriz (SAM-B) a Floret Masculí

17 i 18 d’abril de 2021 – TNR M15 a Sabadell

  • Or de David Sagardi (EHB-B) a Sabre Masculí
  • Plata de Mateo Urgellés (SAM-B) a Sabre Masculí
  • Bronze d’Adrián Román (SHM-B) a Sabre Masculí
  • Bronze Hector Romero (CESJV-B) a Floret Masculí

27 i 28 de març de 2021 – TNR Junior i Lliga Clubs a Madrid

  • Plata d’Adrià Garcia (CESJV-B) a Floret Masculí
  • Bronze d’Arnau Gumà (CESJV-B) a Floret Masculí
  • Equip SEA (A.Fabregat, E.Gavaldà, A.Jimenez i A.Martinez) campions Liga Oro

06 i 07 de març de 2021 – TNR Absolut a Ciudad Real

  • Or de Lucas Casanova (SAM-B) a Sabre Masculí
  • Plata de Gerard Gonell (SEA-T) en Espasa Masculina